skip to Main Content
Jak Zamontować Drzwi Zewnętrzne Drewniane?

Jak zamontować drzwi zewnętrzne drewniane?

Instalacja nowych drzwi zewnętrznych drewnianych firmy art-tom.pl to doskonały sposób na zwiększenie atrakcyjności i tchnięcie nowego życia w wygląd zewnętrzny Twojej posiadłości. Jeśli stare drzwi wyglądają na nudne i szare lub są zużyte i wpuszczają do środka przeciąg, dlaczego nie wymienić ich na nowe?
Drzwi podwieszane z ramami zabezpieczonymi przed wpływami atmosferycznymi. Drzwi te są łatwe w montażu i nie trzeba być wykwalifikowanym stolarzem lub doświadczonym majsterkowiczem, aby wykonać dobrze swoją pracę.
Niniejsza instrukcja montażu zakłada, że są to drzwi podwieszane drewniane. Drzwi są dostępne w różnych rozmiarach i stylach, a także w różnych szerokościach ościeżnicy. Zanim pójdziesz na zakupy, zmierz swoje stare drzwi i ościeżnicę i wykonaj te pomiary razem z osobą, która ich potrzebuje.
Jeśli drzwi są mniej standardowe, może być konieczne wykonanie ich na zamówienie. Upewnij się, że zaznaczono również, w którą stronę drzwi się otwierają.
Kupując drzwi, spróbuj uzgodnić, aby w drzwiach wywiercono otwór umożliwiający instalację zamka. Zaoszczędzi to trochę czasu i kłopotów przy jego mocowaniu.

Potrzebne narzędzia.

Przed rozpoczęciem pracy upewnij się, że masz wszystko, czego potrzebujesz. Byłoby bardzo kłopotliwe, gdyby brakowało Ci sprzętu po wyjęciu starych drzwi z ościeżnicy!
Będziesz potrzebował: młotka, poziomicy, metrówki, zestawu wkrętaków, metalowej szpachlówki, pistoletu z masą uszczelniającą, uniwersalnego noża, piły, wierteł, ołówka i wkrętów.

Czas trwania: Realizacja projektu powinna trwać od 2 do 4 godzin. Jeśli jednak po raz pierwszy dokonasz wymiany drzwi zewnętrznych drewnianych, daj sobie trochę więcej wolnego czasu, abyś mógł poświęcić go na pomiary i upewnić się, że wszystko przebiegnie płynnie.

Instrukcje krok po kroku.

Przed montażem nowych drzwi należy je pomalować farbą lub lakierem. Najlepiej jest to zrobić przed podwieszeniem drzwi, ponieważ łatwiej jest pracować z drzwiami, gdy są rozłożone płasko. Ponadto można je malować we wnętrzu lub w garażu, nie martwiąc się o złe warunki pogodowe podczas pracy.

Po wyschnięciu lakieru na nowych drzwiach można rozpocząć pracę. Po pierwsze, trzeba będzie usunąć stare drzwi. Zanim to zrobisz, sprawdź prognozę pogody!

Zdejmowanie drzwi:

Aby usunąć stare drzwi:

 • Krok 1: Za pomocą noża uniwersalnego wyciąć prostą linię między osłoną drzwi a ścianą, oddzielając farbę i upewniając się, że drzwi wychodzą gładko.
 • Krok 2: Za pomocą kątownika wyciągnąć obudowę ze ściany.
 • Krok 3: Odkręcić zawiasy drzwi i wyciągnąć je z ościeżnicy.
 • Krok 4: Po zdjęciu drzwi można wyciągnąć futrynę z wnęki.

Montaż nowych drzwi zewnętrznych drewnianych.

 • Krok 1: Przed rozpoczęciem pracy należy upewnić się, że podłoga pod progiem drzwi jest pozioma i na odpowiedniej wysokości. W razie potrzeby można unieść próg z impregnowanego drewna przyciętego do odpowiedniego rozmiaru.
 • Etap 2: Użyj folii wodoodpornej do przykrycia górnej, dolnej, progu i narożników otworu wstępnego, tak aby były one osłonięte przed wilgocią.
 • Etap 3: Przyciąć obrzeża kapilarne do szerokości otworu i przesunąć je pomiędzy wykończeniem zewnętrznym a osłoną przed wpływami atmosferycznymi.
 • Krok 4: Teraz jesteś gotowy do zamontowania drzwi. Drzwi podwieszane są o wiele łatwiejsze w montażu niż drzwi standardowe. Podkładki regulacyjne o stożkowym kształcie są dopasowywane do powierzchni ramy w taki sposób, aby rama była pionowa. Połóż kolejną podkładkę na podłodze, aby oprzeć na niej brzegi. Umieść drzwi i ościeżnicę w otworze i upewnij się, że wszystko jest w jednej linii. Gwoździami wykończeniowymi przymocuj ramę, ale nie wbijaj ich do końca.
 • Krok 5: Pracując przy drzwiach, upewnij się, że górna część ościeżnicy jest poziomo, a element zamykający znajduje się na równi z powierzchnią czołową. Gdy każda część ramy jest poprawnie ustawiona, należy ją przytwierdzić gwoździami.
 • Krok 6: Po upewnieniu się, że ościeżnica jest prawidłowo ustawiona oraz że drzwi otwierają się i zamykają, należy wyjąć podkładki regulacyjne po wewnętrznej stronie drzwi. Wbij gwoździe wykańczające do środka.
 • Etap 7: Wypełnić szczeliny między ościeżnicą a ścianą za pomocą włókna szklanego lub pianki izolacyjnej.
 • Krok 8: Zamontować wewnętrzną konstrukcję obudowy drzwi i zamontować wszystkie pozostałe okucia.
 • Etap 9: Wykonać połączenie silikonowe wokół ościeżnicy. Dodatkowo należy założyć uszczelkę pod progiem i pomiędzy wszystkimi szczelinami. Jeśli szczeliny są duże, może być konieczne włożenie dodatkowego podkładu, aby uszczelka pozostała na swoim miejscu. Należy pamiętać o wypełnieniu każdej szczeliny, aby wilgoć nie przedostała się do wnętrza drzwi.
 • Etap 10: Aby uzyskać profesjonalne wykończenie, wypełnij otwory szpachlą lub innym materiałem uzupełniającym, a następnie załóż lakier.

Wniosek


Powyższa instrukcja jest ogólną instrukcją, która będzie działać dla prawie wszystkich drzwi podwieszanych. Przed rozpoczęciem pracy należy zapoznać się z instrukcją dołączoną do nowych drzwi. Nieprzestrzeganie instrukcji montażu drzwi powoduje utratę gwarancji producenta i może stanowić zagrożenie dla bezpieczeństwa w domu.
Pracuj powoli i systematycznie, a podczas zakładania ościeżnicy upewnij się, że drzwi są okresowo testowane. Jeśli drzwi zahaczają się w dowolnym miejscu, należy je natychmiast wyregulować. Jeżeli ościeżnica przylega do drzwi już teraz, to w przyszłości może to doprowadzić do ich zatrzaśnięcia, zwłaszcza gdy pogoda będzie gorsza i wilgotna, co spowoduje, że drewno będzie się rozszerzać. Ważne jest, aby drzwi pewnie przylegały do ościeżnicy i aby ościeżnica nie była wypaczona ani zniekształcona.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top